příspěvek

Diskuse na volná témata, která souvisejí se životem občanů.

příspěvek

Příspěvekod Marie » 12 úno 2010 10:38

Dnes jsem se přihlásila do diskusního občanského fóra – Stripky.eu, Myslím si, že toto fórum může být užitečné k tomu, aby pomáhalo zlepšit život nás běžných občanů Prostějova a okolí, neboť svými příspěvky a podněty můžeme přispět k řešení některých otázek týkajících se veřejného, společenského a kulturního života v Prostějově.
Měla bych hned jeden příspěvek na téma - nezaměstnanost na Prostějovsku. Týká se zejména těch lidí, kteří již téměř dosáhli důchodového věku a jsou v evidenci úřadu práce. Je myslím jasné, že tihle lidé shání práci nejhůře. Myslím si, že by bylo dobré, aby podnikatelé , popř. podniky nahlásili na úřad práce potřebu např. celoroční brigády na zkrácený úvazek a tedy s omezeným výdělkem, která by umožňovala těmto lidem, kteří pracovat chtějí, ale možnost najít si zaměstnání mají značně omezenou jejich věkem – přivydělat si k podpoře v nezaměstnanosti. Podnikům by to zase mohlo pomoci zastat práci za chybějící zaměstnance alespoň částečně, např. ty, kteří jsou na mateřské dovolené apod.
Marie
 

Re: příspěvek

Příspěvekod paveldf » 12 úno 2010 23:15

Marie píše:Dnes jsem se přihlásila do diskusního občanského fóra – Stripky.eu, Myslím si, že toto fórum může být užitečné k tomu, aby pomáhalo zlepšit život nás běžných občanů Prostějova a okolí, neboť svými příspěvky a podněty můžeme přispět k řešení některých otázek týkajících se veřejného, společenského a kulturního života v Prostějově.

Přesně k tomu by toto fórum mělo sloužit. A ještě lépe může sloužit registrovaným uživatelům, kteří mají možnost přispívat do všech veřejných okruhů a kapitol, nemusejí se otravovat se zadáváním přezdívky a podivných (ale kvůli spamu nutných) CAPTCHA kódů u každého příspěvku a můžou využívat další možnosti systému, jako je třeba posílání soukromých zpráv a perspektivně vstup do různých skupin a komunit, zájmových i regionálních.
Nebojte se registrace, k ničemu vás nezavazuje.
Ale samozřejmě nebudeme nikoho do registrace nutit, i anonymní příspěvky můžou mít svůj význam.
Marie píše:Měla bych hned jeden příspěvek na téma - nezaměstnanost na Prostějovsku. Týká se zejména těch lidí, kteří již téměř dosáhli důchodového věku a jsou v evidenci úřadu práce. Je myslím jasné, že tihle lidé shání práci nejhůře. Myslím si, že by bylo dobré, aby podnikatelé , popř. podniky nahlásili na úřad práce potřebu např. celoroční brigády na zkrácený úvazek a tedy s omezeným výdělkem, která by umožňovala těmto lidem, kteří pracovat chtějí, ale možnost najít si zaměstnání mají značně omezenou jejich věkem – přivydělat si k podpoře v nezaměstnanosti. Podnikům by to zase mohlo pomoci zastat práci za chybějící zaměstnance alespoň částečně, např. ty, kteří jsou na mateřské dovolené apod.

Řešení nezaměstnanosti starších lidí je velký koncepční problém. Mladí by totiž mohli při jejich jednoznačném zvýhodnění říct, že jsou diskriminováni.
Celý systém naší státní správy je podle mého názoru příliš složitý, sociální problematiku nevyjímaje. Přiživuje se na tom spousta lidí (na druhé straně ale i tito úředníci jsou aspoň zaměstnáni a mají co jíst).
Pojem "brigáda" byl jako socialistický přežitek z "politicky korektního" slovníku vyškrtnut.
Smlouva na dobu určitou (o provedení práce nebo o pracovní činnosti), zvláště pak na zkrácený úvazek, je poměrně málo používaný prvek, což je opravdu škoda. Mám ale dojem, že je to kvůli tomu, že v podnicích nejsou vyhrazeny dostatečné prostředky na platy ani pro stálé zaměstnance, takže místo zaměstnání nějakých "pomocných sil" (i tento pojem bude zřejmě politicky nekorektní) jsou do pomocných prací nuceni stálí zaměstnanci nad svůj pracovní čas pod pohrůžkou výpovědi.

Vše je otázka morálky. My jsme byli v dětství učeni k úctě ke starším, krást bylo nepřípustné a slušnost byla obvyklá. Dnešní doba postavila místo morálky (až) na první místo peníze. To je ten největší omyl, největší hodnotou je přece radostný a naplněný život. Pracovat pro radost z díla, ne v zoufalství, abych měl co jíst já a moje rodina. To je úděl otroků, ne občanů.
Můžeme to změnit jedině tak, že každý z nás přiloží ruku k dílu. Proto děkuji za tento historicky první příspěvek ve všeobecné diskusi a doufám, že společně vymyslíme, jak by se věci mohly změnit.
Bez nenávisti a s radostí.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Re: příspěvek

Příspěvekod obkor » 30 bře 2010 16:22

S názorem a vyjádřením lze jen souhlasit. Jedno je však potřeba si uvědomit a sice, že jde o celospolečenský problém, kdy popisovaný trend není náhoda, ale důmyslně zapracovávaným systémem na bázi kapitalismu. Ten chce oklešťovat nejen práci, výdělky, ale i myšlení lidí a jejich životy. Proto nestačí se jen obracet s konstatováním, jaké máme prodlémy, byť je naznačeno, jak by bylo možné "některé" věci řešit, ale je třeba usilovat o celospolečenskou změnu. To lze dosáhnout jen změnou politické garnitury, která již dvacet let systematicky ničí lidské hodnoty a potřebný klidný rozvoj občanů ve všech oblastech jejich života.Jistá naděje se nabízí v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Občané jsou (vesměs) značně naštvaní, ale nejsem přesvědčen o tom, že ví, koho volit. Všechny silné strany na všechny strany hlásají, co by v případě svého vítězství udělali, dokonce se snaží lidem mazat med kolem úst, ale nelze jim věřit. Nelze jim věřit potud, pokud nezačnou sami u sebe, protože např. ODS a T0P 09 předem avizují, že spásu chtějí realizovat právě na občan samotných. Jen si všimněte, jaké trendy razí - jen omezit výdaje na úkor občanů, dětí, rodin, nemocných a důchodců. To není řešení, to je cesta do pekel, jak to řekl M. Topolánek o americké politice. Tedy do pekel pro nás, občany, pro politiky je to zase jenom pojistka, jak se udržet u moci a ždímat státní pokladnu, t.j. ždímat daňové poplatníky, nás občany. Nezbývá, než volit menší zlo. Existují strany nové, malé a i nadějné, jsou i takové, které se prezentují jako lepší, než ty stávající, avšak méně přesvědčivé, resp. nejsou zcela spolehlivé, že nedělají politiku jen pro sebe. Proto těm, co váhají, co chtějí mít alespoň malou naději na změnu a zlepšení, doporučuji stranu Věci veřejných.A to přesto, že sám mám k k VV jisté výhrady, ale přesto všechno je to menší zlo, než ty strany, v jejichž čele jsou jedny a ty samé ksichty, které stále slibují, ale nic neplní. A TOP 09, té bych nedal ani půl hlasu, to je banda přeběhlíků, která má za cíl udržet se koryta, když v jiné straně už pro ně nebylo místo, nebo neměli šanci na další existenci (strana jako taková, viz SZ). Ale zaleží na každém z nás, nakolik pobere rozumu, získá si přehled a bude umět rozpoznat zlo a dobro, s čím se nás někteří snaží oblbnout, jen abychom jim dali své hlasy. Takže lidé, rozum do hrsti. Nyní už jen záleží na nás, komu dáme šanci, od koho můžeme očekávat něco lepšího, nebo zůstat u těch profláknutých politiků, kteří to s námi myslí dobře potud, pokud je před volbama a chtějí po nás hlasy. Lepší budoucnost si musíme vydobýt sami, stávající politici to nemají v úmyslu ani náhodou.
obkor
Člen sdružení Podněty.cz
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2010 17:30

Re: příspěvek

Příspěvekod Eva » 31 bře 2010 09:12

Ráda bych připojila svůj názor k tomuto příspěvku.
Chodím volit pokaždé a rozhodně mi není jedno, co se na naší politické scéně
děje. Říkám si, že pokud to mohu jednou za čtyři roky alespoň trochu ovlivnit,
byla by škoda to neudělat. Je také zajímavější výběr koho volit, než kdysi
(jen tu jednu). Z čeho jsem však na rozpacích je volební kampaň. Každá
strana se předhání ve slibech, co udělá, pokud ji zvolíme, jak jí na nás
občanech záleží a pak - skutek utek. Takže mám na to svůj recept. Pro mě
by volební kampaň ani nemusela být. Stačí jen občas sledovat zprávy nebo
noviny, jak která strana v parlamentu hlasuje a mám jasno. Pak nám lidem můžou slibovat co chtějí! Snad jen pro nové strany má volební kampaň
nějaký smysl... Jinak volební kampani nepřikládám téměř žádný význam,
volbám však ano. Proto nebuďme otrávení politikou a pojďme k volbám!
Eva
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2010 09:21


Zpět na Všeobecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron