Všeobecná diskuse

Diskuse a konkrétní kapitoly týkající se prostějovského regionu.

Všeobecná diskuse

Příspěvekod paveldf » 21 led 2010 20:56

Sem můžete psát příspěvky týkající se celého regionu bez nutnosti zakládat vlastní téma.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Re: Všeobecná diskuse

Příspěvekod Pavel » 13 čer 2010 12:32

Dobrý den, chtěl bych se zeptat někoho, kdo o tom něco ví. Jde o bývalé kasárny na ulici Studentská. Můj dotaz zní, proč se nezbourá ta ošklivá šedá zeď, nezbourají se budovy a neudělá se zde obytná zóna? Zbytečně to tam chátrá, nic se tam neděje, městu utíkají peníze, chodí tam bezdomovci... Nikdy jsem v tom areálu nebyl, ale myslím si, že je poměrně velký.
Pavel
 

Re: Všeobecná diskuse

Příspěvekod paveldf » 13 čer 2010 15:22

Pavel píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat někoho, kdo o tom něco ví. Jde o bývalé kasárny na ulici Studentská. Můj dotaz zní, proč se nezbourá ta ošklivá šedá zeď, nezbourají se budovy a neudělá se zde obytná zóna? Zbytečně to tam chátrá, nic se tam neděje, městu utíkají peníze, chodí tam bezdomovci... Nikdy jsem v tom areálu nebyl, ale myslím si, že je poměrně velký.

Pokud vím, tak na využití areálu Jezdeckých kasáren byl vypracován poměrně obsáhlý projekt, kterým se město chlubilo někdy začátkem století. Bohužel se podařilo zatím realizovat jen dva bytové domy na Studentské a jeden pavlačový architektonický skvost na rohu Studentské a Jezdecké, který je určen pro sociální bydlení.

Jak možná víte, naše radnice je v oblasti plánování koncepce veřejného prostoru "velmi transparentní" (takže dokonce před lety zrušila odbor koncepce a plánování). Je tedy poměrně obtížné dohledat, která žába na tomto pramení leží, jisté ovšem je, že i mně to dost vadí a výmluvy na nedostatek peněz neobstojí. Spíše mi to připadá, že zde došlo ke konfliktu zájmů několika výše postavených osob a "nechává se to vyhnít".

Projekty se tedy mění a pořád nic. Jen pro zajímavost jsem pomocí Google našel pár dokumentů, které na městském webu zatím najdete.

Tak například v roce 2004 se objevila kasárna v Projektovém inkubátoru NSZM (Zdravé město Prostějov). Zmínku najdete zde: http://www.mestopv.cz/cz/obcan/zdrave-m ... inkubator/ v bodě 22.

V roce 2008 jsou kasárna zmíněna zde: http://www.mestopv.cz/cz/obcan/samospra ... ejova.html (bod 19) a zde: http://www.mestopv.cz/cz/obcan/samospra ... ejova.html (bod 20.21)

V rozpočtu byly prostředky vyčleněny v roce 2006 - viz zde: http://www.mestopv.cz/cz/obcan/mestsky- ... vebni.html (poř. číslo 67), nicméně 7 milionů bylo uvolněno již v roce 2005 - viz zde: http://www.mestopv.cz/cz/obcan/samospra ... pisy/2005/ (bod 18.4), kolik bylo skutečně proinvestováno a na co, nedokážu dohledat.

A tak bychom mohli pokračovat, jen web města nabízí na dotaz: site:www.mestopv.cz jezdecká kasárna Prostějov na Google celkem 140 výsledků.

Přiznám se, že na začátku svého novinářského působení jsem byl docela žhavý tyto věci rozmotávat, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu si to nemůžu dovolit. Nemluvě o tom, že bych nerad dopadl jako ruská kolegyně Politkovská. No a jelikož pan John přesedlal z pozice investigativního novináře do role politika a na regionální úrovni se podobné osobnosti jen těžko hledají, nějak si nevím rady. Bezdomovci nám bohužel v kasárnách dál vesele umírají, budovy chátrají, peníze lítají okolo a občas možná přistanou na zajímavých místech.

Je mi to moc líto a rada je jediná - podívat se na komunální kandidátky v říjnu opět optikou cimrmanovské kroužkovací defenestrace.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov


Zpět na Prostějovsko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron