Podněty občanů

Diskuse a konkrétní kapitoly týkající se prostějovského regionu.

Podněty občanů

Příspěvekod paveldf » 21 led 2010 20:58

Sem můžete psát libovolné podněty týkající se celého regionu bez nutnosti zakládat vlastní téma.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Re: Podněty občanů

Příspěvekod obkorOK » 25 úno 2010 18:07

K podnětům občanů bych měl tuto faktickou připomínku:
Podněty jsou jedním ze základních práv občanů, spolu s dalšími atributy, vznášených občany směrem k veřejné či státní správě (Městské či Krajské úřady až po vládu ČR). vycházející ze Zákona o obcích č. 128/2000 Sb., §16,odst.2, písm.g. Při vědomí existence těchto práv, ale především z potřeb a zájmu občanů ke zlepšení práce především regionálních orgánů veřejné správy, byly tyto podněty, ve snaze je centralizovat a dát jim legislativní uznání jako norma, zpracovávány založeným občanským sdružením Podněty.cz, se sídlem v Českém Krumlově, avšak s celostátní působností. Zájemcům o spolupráci s o.s. Podněty.cz odkazuji na http://www.podněty.cz, kde se lze dočíst další podrobnosti o působnosti, činnosti a postupu, jak navázat kontakty a spolupráci s tímto o.s. ;)
Z vlastních zkušeností mohu sdělit jen tolik, že přes nesmírnou snahu především představitele a předsedy o.s. Podněty.cz Ing. Arnošta Bednáře, se dosud nepodařilo přesvědčit odpovědné politiky a poslance, aby tutu iniciativu pojali do svých plánů a usilovali o jeji legalizaci legislativní cestou PS PČR. Nezájem politiků pramení v jejich poznání, že by si tímto komplikovali svůj vlastní pohodlný, dobře placený post, jinými slovy, sami by se museli zodpovídat a konat ve věcech, které jim dnes a denně občané připomínkují, vytýkají či žádají nápravu. :oops:
Podněty.cz jsou však použitelné nejen vůči pracovníkům veřejné či státní správy, ale jsou rovněž použitelné za rámec ČR, tedy až např. na vedení EU, Evropského soudu a jiných mezinárodních organizací. Toho mohou využívat občané ze všech oblastí veřejného života, od školáků až po důchodce, zdraví či nemocní, chudí či bohatí, tedy bez omezení. Je proto vhodné tuto praktickou myšlenku šířit dále mezi občany a usilovat o přiznání statutu legitimního a zákonem uznávaného institutu, který by měl politiky na všech úrovních řízení nutit či donutit konat ve prospěch občanů, ne jenom ve prospěch svůj. Věřím, že se tento apel ujme mezi diskutujícími a sami přispějí k dlouhodobému úsilí dnes zainteresovaných na úspěšném završení na uznání Podnětů.cz jako normu, která by měla být součástí demokratického řízení státu . 8-)
Jiří B a ť a
obkorOK
 

Re: Podněty občanů

Příspěvekod paveldf » 25 úno 2010 23:01

obkorOK píše:K podnětům občanů bych měl tuto faktickou připomínku:
...
Jiří B a ť a

Vítám Tě na fóru OKP Stripky.eu, pane kolego, a děkuji za bohatou informaci o podnětech pro občany Prostějovska. Přiznám se, že poslední dobou moc nestíhám, takže osvětu trošku zanedbávám. Mea culpa. Ještě jednou díky.
Přidělil jsem Ti hodnost a skupinu člena sdružení Podněty.cz pro Tvoji přezdívku obkor, takže když se přihlásíš, měl bys mít přístup i do privátní kapitoly diskuse členů sdružení. Okruh diskuse kolem podnětů najdeš spolu s podřízenými kapitolami tady: viewforum.php?f=10
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov


Zpět na Prostějovsko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron