K čemu je tento okruh?

Pokus o vytvoření dobrovolné (převážně) laické skupiny hledající cestu k boji s touto nepříjemnou civilizační chorobou včetně osvěty mezi známými a rodinnými příslušníky nemocných.

K čemu je tento okruh?

Příspěvekod paveldf » 17 úno 2010 17:37

Deprese je velmi nepříjemná nemoc, která poslední dobou přepadává celou řadu občanů naší země. Ani já nejsem výjimkou. Protože se stále setkávám s lidmi, kteří trpí nejen nemocí samotnou, ale i nepochopením ze strany společnosti, rozhodl jsem se vytvořit tento okruh diskuse a dát tak prostor všem, kdo se s depresí setkají.

Není to první pokus o řešení této situace podobným způsobem. Na serveru Lidé.cz společnosti Seznam.cz už pár let fungovalo diskusní fórum nazvané Deprese a jeho partnerské fórum Život s depresí. Díky neuváženému jednání některých správců a administrátorů byla tato fóra zrušena. Naštěstí se objevilo diskusní fórum nové nazvané Deprese a jak z ní ven, bohužel musím konstatovat, že atmosféra na tomto fóru opět není nejlepší. Co to znamená? Jsme snad opravdu všichni depresisté blázni, kteří se nedokážou domluvit? To si nemyslím. Proto bych zde chtěl dít prostor k diskusi bez tvrdých pravidel provozovatele. Bude samozřejmě záviset na nás, jestli se k sobě budeme chovat slušně a budeme i zde odpovědnými občany.

Můžete zde tedy diskutovat volně a čemkoliv, co vás zajímá. Pokud bude zájem a najdu spolupracovníky pro moderaci, lze očekávat založení dalších kapitol včetně privátních. Sem do základní diskuse okruhu je vstup povolen i anonymům, přesto bych chtěl ty z vás, kdo budou stát o členství v naší skupině, aby se zaregistrovali. Máte moje slovo, že vaše registrační údaje nebudou zneužity; jak pravidla fóra OKP Stripky.eu garantují, vystupovat zde budete po přezdívkou a veřejně bude dostupné jen to, co sami o sobě druhým napíšete.

Přeji nám všem klidnou a plodnou diskusi.

EDIT 24.3.2010:Z důvodu masivního spamového útoku a nulového využití okruhu byl přístup anonymním uživatelům omezen na čtení. Pokud chcete do tohoto okruhu přispívat, zaregistrujte se. Děkuji za pochopení.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Prosba uživatelům přicházejícím s prostředí Lidé.cz

Příspěvekod paveldf » 18 úno 2010 11:07

Prosím ty z vás, kdo přicházejí z diskuse "Deprese a jak z ní ven" z webu Lidé.cz Seznamu, aby se pokud možno registrovali pod stejnou přezdívkou nebo mi v případě použití jiné přezdívky poslali spolu se žádostí o vstup do komunity (skupiny Člen komunity Z deprese) znění přezdívky na Lidé.cz. Usnadní to zpracování vaší žádosti.
Ptáte se, proč to chci? Byl bych totiž rád, kdyby v privátní kapitole naší komunity probíhala komunikace pokud možno bez sporů a kontroverzí.
Neboť jak známo: "Svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého."
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod Jarda.3.14 » 18 úno 2010 18:26

Ahoj Pavle, chci Tě ujistit, že když jsem narušil staré fórum Deprese, vůbec jsem nedokázal domyslet, že kvůli tomu bude narušené ba dokonce zničené celé fórum. Bylo to obrovské nedorozumění mezi mnou a adminy. Nebudu se více hájit, jen bych chtěl i na tomto fóru pomáhat, pokud mi svědomí dovolí. Dík. Jarda.
Jarda.3.14
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 úno 2010 18:09

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod paveldf » 18 úno 2010 18:55

Jarda.3.14 píše:Ahoj Pavle, chci Tě ujistit, že když jsem narušil staré fórum Deprese, vůbec jsem nedokázal domyslet, že kvůli tomu bude narušené ba dokonce zničené celé fórum. Bylo to obrovské nedorozumění mezi mnou a adminy. Nebudu se více hájit, jen bych chtěl i na tomto fóru pomáhat, pokud mi svědomí dovolí. Dík. Jarda.

Jardo, já to chápu, proto jsem nikoho nejmenoval a zmínil se i o neuváženém jednání administrátorů.
Vítám Tě tady a budu vděčný, když návštěvníkům této diskuse pomůžeš.
Pevně doufám, že si zde žádné problémy dělat nebudeme, protože toto je naše fórum a jenom na nás záleží, jaké si ho uděláme.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod Jarda.3.14 » 18 úno 2010 20:34

Díky, mohu být prospěšný svou znalostí některých léků, kdybych se snažil o reakce na téma psychologické, byl by to pro mě tenký led a nemuselo by to přinést nic pozitivního. Na tomto typu fóra nejsem zvyklý se pohybovat, proto berte mé první příspěvky s rezervou. Díky za pochopení. Jarda.
Jarda.3.14
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 úno 2010 18:09

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod LuXa » 22 úno 2010 09:42

ahoj, tak jsem tu taky :-)
LuXa
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2010 09:40

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod paveldf » 22 úno 2010 10:21

LuXa píše:ahoj, tak jsem tu taky :-)

Vítám Tě a hned Tě zařadím do naší skupiny, abys měla přístup do privátního fóra.
Vítám taky Delinu1, i jí přístup do skupiny otevřu.

Pokud se zaregistruje někdo další z našeho fóra na Lidé.cz, tak i on přístup do skupiny Z deprese získá. Není to ale automatické, musí se to udělat ručně, takže chvilku vydržte. Ale chodím sem několikrát denně, takže dlouho snad čekat nebudete.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod telemania » 22 úno 2010 10:50

ahoj jsem tu taky :D
telemania
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2010 10:48

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod paveldf » 22 úno 2010 11:37

telemania píše:ahoj jsem tu taky :D

Vítám Tě a doufám, že zde najdeš dobré lidi i informace.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod alusasilas » 22 úno 2010 13:09

Ahoj, přidám se, jestli můžu.
Už jsem se pokusula napsat, ale asi to letělo jinam. Ach jo, ta technika mně dává zabrat.
Alena
alusasilas
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2010 12:57

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod paveldf » 22 úno 2010 13:39

alusasilas píše:Ahoj, přidám se, jestli můžu.
Už jsem se pokusula napsat, ale asi to letělo jinam. Ach jo, ta technika mně dává zabrat.
Alena

Vítám Tě mezi námi a zařazuji do skupiny naší komunity.
Ta první Tvoje zpráva mi přišla jako soukromá zpráva (něco jako vzkazy na Seznamu nebo mail). To znamená, že jsem ji mohl číst jenom já (a pak samozřejmě Ty sama, soukromé zprávy se nacházejí v jedné ze záložek Uživatelského panelu - odkaz je nahoře vlevo na třetím řádku každé obrazovky).

Pro všechny: nějaký návod časem vytvořím, ale momentálně nestíhám (a fakt mi není dobře). Takže když tak zkoušejte v Pískovišti, co se tady dá dělat. Tam můžete psát cokoliv, je to zkušební okruh, nedá se tam nic pokazit. Základní informace včetně úvodu pro úplné začátečníky najdete v okruhu Informace pro uživatele hned nahoře na úvodní stránce fóra.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod Milena304 » 22 úno 2010 20:20

Tak vidím, že technika není tak strašná, vidte holky.
Milena304
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2010 19:49

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod xvileminax » 22 úno 2010 22:13

Už jsem tu taky. Nakonec jsem se tu taky přihlásila, i když jsem to původně neměla v plánu. Vilemína
xvileminax
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2010 22:10

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod paveldf » 23 úno 2010 00:07

xvileminax píše:Už jsem tu taky. Nakonec jsem se tu taky přihlásila, i když jsem to původně neměla v plánu. Vilemína

Vítám Tě a přeji vše dobré, a to nejen tady.
Milena304 píše:Tak vidím, že technika není tak strašná, vidte holky.

No já si myslím, že to všichni společně zvládneme a třeba bude toto fórum dobrým doplňkem toho na Lidech. Třeba tak, že tam budeme mít něco jako centrum první pomoci a tady budeme řešit věci víc do hloubky, publikovat vlastní delší myšlenky, odkazy a co vás všechno jen napadne.

V každém případě tu neplatí žádné předpisy o tapetování nebo podobná omezení. Pouze základní pravidla, která jsou spíš doporučením a ochranou před spamem nebo reklamou či podobnými nesmysly.
Takže můžete psát cokoliv a můžete o cokoliv požádat.
Můžete samozřejmě zakládat nová témata, tady toto je jen vstupní oznámení, počet témat v tomto okruhu ani v privátní kapitole členů komunity není omezený.

A nebojte se zeptat, když něco nebudete vědět, nebo oznámit, že něco nefunguje.
Psát mi můžete přímo zde, buď veřejně jako příspěvek do vhodného (nebo nového) tématu, nebo soukromou zprávou. Zrovna tak můžete použít vzkaz na Lidé.cz nebo mailovou adresu paveldf@volny.cz či paveldf@seznam.cz .

Už je nás tu na fóru dvacet, takže to už není moje fórum ale naše fórum.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov

Re: K čemu je tento okruh?

Příspěvekod paveldf » 28 úno 2010 15:57

paveldf píše:A nebojte se zeptat, když něco nebudete vědět, nebo oznámit, že něco nefunguje.
Psát mi můžete přímo zde, buď veřejně jako příspěvek do vhodného (nebo nového) tématu, nebo soukromou zprávou. Zrovna tak můžete použít vzkaz na Lidé.cz nebo mailovou adresu paveldf@volny.cz či paveldf@seznam.cz .

Na Seznam mi prosím už nepište, ani na mail, ani vzkaz na Lidé.cz.
Z toho webu jsem odešel, protože jsem tam cítil velkou aroganci ze strany administrátorů. Více uvádím na svém profilu na Lidé.cz .
Napsal jsem i dva rozlučkové příspěvky do fóra Deprese a jak z ní ven, byly ale vždy zlikvidovány. Je mi to líto, že arogance administrátorů prosakuje i mezi správce, ale nemůžu s tím nic dělat, protože udávání a podobné praktiky se mi příčí a nevím, proč bych se měl mezi arogantní šéfy na cizím serveru plést, když tu máme svoje fórum, kde si můžeme určit vlastní pravidla a aroganci odmítnout.
Pavel D. F. Hrubý
správce Občanského komunitního prostoru Stripky.eu
odpovědný redaktor portálu občanů Prostějovska Projekty pro Prostějov
Uživatelský avatar
paveldf
Administrátor
 
Příspěvky: 124
Registrován: 19 lis 2009 14:12
Bydliště: Prostějov


Zpět na Z deprese

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron